Sparkling Wines
- ігристі вина -
  Бренд     Країна   Кондиція   Сорт винограду     Міцність   Температура подачі  
  Італія  
  Mionetto Prestige Collection Prosecco Treviso D.O.C.     Італія, Венето, Тревізо   Біле сухе   Глера   11%   6-8°С
  Mionetto Prosecco Rose D.O.C Millesimato     Італія, Венето, Тревізо   Рожеве сухе   Глера, Піно Неро   11,5%   6-8°С
  Freixenet Prosecco, D.O.C.G.     Італія, Венето Просекко ді Конегліано-Вальдобьядене     Біле екстрасухе   Глера   11%   7-8°С  
  Freixenet Prosecco, D.O.C.     Італія, Венето   Біле екстрасухе   Глера   11%   6-10°С  
  Німеччина  
  Henkell Trocken     Німеччина, Баден     Біле сухе   Шардоне, Шенен Блан, Піно Нуар, Совіньйон Блан         11,5%   9-10°С  
  Henkell Blanc de Blancs     Німеччина, Баден     Біле сухе   Білі сорти винограду   11,5%   7-9°С        
  Henkell Brut     Німеччина, Баден     Біле брют   Шардоне, Піно Блан   11,5%   9-11°С  
  Henkell Alkoholfrei     Німеччина, Баден     Біле напівсолодке   Білі сорти винограду   0,5%     6-8°С  
  Іспанія  
  Freixenet Cava Cordon Negro     Іспанія, Каталонія, Пенедес     Біле брют   Парельяда, Макабео, Чарелло   12%   8-10°С  
  Freixenet Cava Carta Nevada     Іспанія, Каталонія, Пенедес     Біле напівсолодке   Парельяда, Макабео, Чарелло   12%   6-7°С  
  Freixenet Cava ICE     Іспанія, Каталонія, Кава     Біле напівсолодке   Парельяда, Макабео, Чарелло, Шардоне     11,5%   8-10°С  
  Freixenet Cava Rose     Іспанія, Каталонія, Пенедес     Рожеве брют   Гренаш/Гарнача, Трепат   12%   10-12°С
  Freixenet Cava Trepat     Іспанія, Каталонія     Біле брют   Трепат     11,5%   8-10°С  
  Freixenet Reserva Real Brut     Іспанія, Каталонія, Пенедес     Біле брют   Макабео, Парельяда, Шарельо     11,5%   12°С  
  Barocco Freixenet Brut     Іспанія, Каталонія,     Біле брют   Парельяда, Макабео, Чарелло   12%   10°С
  Freixenet Cava Cuvée DS 2015     Іспанія, Каталонія     Біле сухе   Шарельо, Парельяда, Макабео     12%   6-8°С  

Види ігристого вина за країнами-виробниками:

 • Італійські ігристі вина
 • Іспанські ігристі вина
 • Німецькі ігристі вина

Італійські ігристі вина

Італія – легендарний виробник напоїв з бульбашками. Саме тут народжується всім відоме і таке зараз модне просекко. Але про все по порядку.

Напої, виготовлені у цій країні, мають різну ступінь «газування», яке позначається як:

 • Спуманте (Spumante) – тиск близько 3,5 атмосфер.
 • Фрізанте (Frizzante) – тиск близько 2,5 атмосфер.

Отже, пройдемося видами ігристих.

Ігристі Італії:

 • Просекко
 • Ламбруско
 • Бракетт д’Акуі
 • Альта Ланга
 • Інші види ігристих

Просекко

Напевно кожному доводилося чути це слово, адже саме prosecco вважається одним із найпопулярніших напоїв у світі. Що собою являє таке вино? Це – легке ігристе, яке виробляється в Венето (регіон Італії). А робиться напій за методом Шарма або, як його ще називають, Шарма-Мартінотті – на честь прізвища творця. Адже саме Федеріко Мартінотті, директор інституту енології в Італії, винайшов цей спосіб виготовлення ігристого.

У чому полягає технологія Шарма?

Відповідно до цього методу, в герметично закритих об’ємних цистернах проводиться вторинна ферментація, після чого напій розливається у пляшки із застосуванням великого тиску. Таким чином, вино відразу ж потрапляє на полиці магазинів. У той же час напій має необмежений термін, протягом якого його можна зберігати. Залежно від періоду витримки, ігристе вино може мати від 10,5% до 12,5% міцності. Ця технологія дуже популярна в Італії.

Просекко не вимагає витримки, смак напою чарівний і в молодому віці. Ще таке вино називають доступною альтернативою шампанському, адже вартість пляшки дійсно «не кусається», особливо якщо говорити про категорії ціна=якість.

Колись словом «просекко» називали виноград, з якого виготовляється це ігристе. Але від недавніх пір «просекко» може називатися тільки вино, а винограду повернули його історичну назву – Глера.

Історія Mionetto

Наприклад, якісне просекко – Mionetto, офіційним імпортером якого є всесвітньо відома компанія Henkell Freixenet Ukraine. В Україні Міонетто представлено двох видів – біле вино та рожеве. Не так давно з’явившись в нашій країні, напій відразу ж завоював любов покупців, оскільки відрізняється вишуканим смаком і яскравими екстравагантними формами.

Mionetto – один з найпопулярніших просекко в світі. А історія цього напою сягає далекого 1887 року, коли в районі Конегліано-Вальдоббьядене Франческо Міонетто заснував виноробню. Минув час, два його брата виявили бажання приєднатися до родича. Спільними зусиллями вдалося масштабувати виготовлення вина. Однак Перша світова війна мало не стала причиною закриття молодої справи, тому що всі чоловіки були призвані до армії, якби онуки засновників не прийнялися за відновлення бізнесу. Сталося це аж у 1961 році.

Зараз Міонетто – провідний світовий бренд ігристих вин. В Україні можна купити Mionetto Prestige Collection Prosecco Treviso D.O.C. та Mionetto Prosecco Rose D.O.C Millesimato.

Mionetto Prestige Collection Prosecco Treviso D.O.C.

Це біле сухе ігристе має аромат квітів, яблука і персика. Дуже добре поєднується з італійськими закусками, фруктами, а також ідеально підходить до азіатської кухні. Але і добре вживається як аперитив. Подавати просекко слід при температурі 6-8 градусів. В Україні продається як в звичайних пляшках по 0,75 л, так і формату пікколо – 0,2 л.

Mionetto Prosecco Rose D.O.C Millesimato

А це – рожеве сухе ігристе. Вино має тонкий аромат грейпфрута, гранату та чорної смородини. У смаку можна відрізнити добре збалансовану кислотність з нотками малини і полуниці.

Freixenet Prosecco, D.O.C.G.

У смаку – нотки персика і яблука. Має тонку кислинку, післясмак – сухий. Ігристе добре доповнить страви з морепродуктів, фрукти або ж стане вишуканим аперитивом.

Freixenet Prosecco, D.O.C.

У смаку домінують лимон, яблуко і грейпфрут. Ігристе стане відмінним доповненням до салатів або десертів. Також можна вживати як аперитив.
Ламбруско

Ламбруско – це сорт винограду, а також вино, вироблене з цього сорту. Робиться напій в регіоні Емілія-Романья. Дуже великою популярністю користується червоне і рожеве напівсухе і напівсолодке ігристе. Ламбруско має своїх шанувальників як на батьківщині, в Італії, так і за межами країни. До слова сказати, таке вино довго не зберігається, а п’ється молодим.

Бракетт д’Акуі

Бракетт д’Акуі – це солодке червоне вино. Виготвляється напій у П’ємонті. Свою назву ігристе отримало завдяки винограду, з якого виготовляється – Бракетт. Міцність вина невисока, а в ароматі відчуваються нотки троянд.

Альта Ланга

Цей напій також виготовляється у П’ємонті. Як і попередній представник з цього регіону, це ігристе ще не отримало такої популярності, як, наприклад, те ж просекко.

Інші види ігристих

Також в Італії можна зустріти:

 • Ольтрапо Павезе, вироблене в провінції Павія із сортів винограду піно нуар і також маловідоме в світі
 • Тренто – територія на півночі Італії, що спеціалізується на виробництві якісних ігристих на основі традиційних шампанських технологій
 • Фраголіно – ігристе з ароматом полуниці та смаком фруктів з ягодами
 • Альяніко – сорт червоного винограду, з якого виготовляється однойменне вино. В основі виробництва – класична шампанська технологія.

Іспанські ігристі вина

Кава – так називається ігристе, вироблене в Іспанії. У перекладі «cava» означає «печера», можна сказати, льох, де витримується вино. Назва з’явилася у 1970 році, коли французи доклали максимум зусиль, щоб слово «шампанське» ніде більше не використовувалося, окрім як для вин, виготовлених безпосередньо у регіоні Шампань.

Згідно з іспанськими законами, випустити вино з позначенням Cava мають право тільки 8 регіонів, серед яких:

 • Арагон
 • Наварра
 • Ріоху

Але все ж основна маса кави походить з Каталонії з винограду місцевих сортів.

Цікаво, що методи виробництва кави та шампанського однакові. У чому ж відмінність? У різних сортах винограду. Для виготовлення кави використовується Macabeo, Xarel-lo, Parellada. Як вже говорилося вище, все це – місцеві сорти, вирощувані в виноградниках Панадес.

Залежно від витримки, кава буває:

 • Cava – витримка мінімум 9 місяців
 • Reserva – витримка мінімум 15 місяців
 • Gran Reserva – витримка мінімум 30 місяців

В Україні напій добре представлений офіційним імпортером Henkell Freixenet Ukraine. У магазині компанії можна знайти досить хороший вибір кави.

Freixenet Cava Cordon Negro

Ігристе вино з ніжним вершковим смаком, в якому відчувається яблуко, груша, тропічні фрукти, горіхи і сухофрукти. Ідеально поєднується з креветками, закусками з сиру, ікри, курки.

Freixenet Cava Carta Nevada

Вино, в якому відчуваються легкі квіткові відтінки. А у поєднанні з вершковим смаком і нотками персиків виходить дуже екстравагантний смак. Напій підійде як до гострих страв, так і до десертів. А також стане ідеальним аперитивом

Freixenet Cava ICE

Напій, що має вершкову текстуру, гармонійну кислотність, а в основі смаку – персик, груша і спеції. Відмінно смакуватиме просто з льодом або ж на додачу до десертів і фруктів. А ще – стане ідеальною основою для коктейлів.

Freixenet Cava Rose

М’який смак з фруктово-ягідними нотками відрізняє це вино. Вишукана кислинка додає післясмаку неповторності. Напій стане відмінним аперитивом, а також підійде до паштетів, легких закусок, сирів гострих сортів і навіть до фруктів.

Freixenet Reserva Real Brut

Смак вина витриманий, що освіжає, з помірною кислотністю. Можна вживати з молюсками, рибою, птицею. Також як аперитив.

Freixenet Cava Trepat

Фруктовий легкий смак. Ігристе стане відмінним доповненням до білої риби, морепродуктів і легких салатів.

Barocco Freixenet Brut

Освіжаючий смак з м’якою текстурою і відтінками фруктів в післясмаку. Добре поєднується з ковбасами, різотто, овочами.

Freixenet Cava Cuvée DS 2015

В основі смаку – фрукти і цитрусові. Ігристе підходить до морепродуктів, салатів, сирів.

Історія Freixenet

Компанія Freixenet була заснована в далекому 1889 році – коли Педро Феррер Бош, власник виноградників, одружився з Долорес Сала Віве, спадкоємицею винного торгового дому.

Сьогодні Freixenet є одним з найстаріших виробників ігристого вина в світі. Продукція компанії експортується в більш ніж 120 країн. А виноробня влаштувалася в Пенедесі, центрі Каталонії.

Німецькі ігристі вина

Sekt – саме так називають високоякісне ігристе родом з Німеччини. Німецьке вино виготовляється за технологією Шарма, а мінімальний термін витримки складає 9 місяців. При цьому ігристе повинно мати як мінімум 9% міцності. Популярним сортом винограду для виробництва вин в Німеччині є рислінг.

Henkell Freixenet Ukraine також імпортує в Україну якісні німецькі ігристі, придбати які можна як офлайн, так і онлайн.

Henkell Trocken

Напій з елегантним вершковим смаком зі свіжими фруктовими нотками. Можна вживати як аперитив або ж поєднувати з морепродуктами, закусками.

Henkell Brut

Чистий ніжний смак з кислинкою. Також можна вживати як аперитив або з закусками, морепродуктами, салатами.

Henkell Blanc de Blancs

Смак з вершковою текстурою, кислинкою і довгим післясмаком. Підходить до салатів, закусок, морепродуктів або ж вживається як аперитив.

Henkell Alkoholfrei

Ідеальне безалкогольне ігристе з елегантним смаком, в основі якого – фрукти і цитрусові.

Історія Henkell

Продавець вина Адам Хенкель, який проживав у Майнці, поїхав до Франції, щоб вивчити майстерність виготовлення шампанського. Повернувшись на батьківщину, Адам поєднав французький підхід з німецьким умінням. Таким чином, початок Хенкель досягає далекого 1856 року, стає одним з першопроходьців і завойовує чи не весь світ.

Зараз ігристі вина Хенкель поставляються в більш ніж 100 країн.

Де купити ігристе вино

Купити ігристе можна практично в будь-якому магазині, але у світі сучасних технологій набагато простіше, легше і швидше замовити напій онлайн. Таким чином також економляться гроші, адже інтернет-магазини не платять дорогу оренду, а це значить, вони можуть дозволити собі продавати ті ж позиції трішки дешевше.

А якщо говорити про компанію Henkell Freixenet Ukraine, офіційного імпортера в Україні, то, купуючи на champarty.com.ua можна побачити найкращі ціни, адже ви купуєте товар напряму. Більш того, інтернет-магазин регулярно проводить акції, в зв’язку з чим улюблене ігристе купити можна ще дешевше. Або ж отримати приємний подарунок за покупку – келихи або інші аксесуари для вина.

Купуючи напої у перевірених виробників, можна бути впевненим у високій якості продукту, що сьогодні надзвичайно важливо, адже ринок переповнений різного роду підробками.

Доставка інтернет-магазину працює по всій Україні, відправляючи товари Новою Поштою швидко – таким чином, замовлення буде у вас протягом 1-2 днів. А менеджери компанії завжди раді проконсультувати з будь-якого виниклого питання – просто зателефонуйте або напишіть, скориставшись зручним месенджером. А ще є можливість купити вино оптом – на партнерських умовах за дуже вигідною ціною.